Dean Administration

Dean Administration

Mrs. S. N. Deshmukh - Dean Administration

Associate Professor - Dept. of Electronics & Telecommunication (E & C)

1. CENTRE OF EXCELLENCE

Sr. No.

Name of committee members

Designation

Department

1

Dr. K. R. Patil

Functional Head

Mechanical

2

Ms. A. J. Nimbalkar

Coordinator

E & TC

3

Dr. P. K. Katare

Coordinator

Mechanical

4

Ms. P. K. Dhule

Coordinator

Computer

5

Ms. S. A. Kakad

Coordinator

IT

6

Mr. S. C. Jadhav

Coordinator

Electrical

2. LIBRARY

Sr. No.

Name of committee members

Designation

Department

1

Dr. S. M. Deshpande

Principal

Invitee

2

Mrs. S. N. Deshmukh

Dean Administration

E & TC

3

Ms. R. R. Malekar

Functional Head

E & TC

4

Ms. S. V. Gadewar

Secretary

Librarian

5

Ms. S. U. Hurusnale

Member

Librarian

6

Mr. S. S. Shinde

Member

IT

7

Mr. A. V. Chavan

Member

Mechanical

8

Ms. S. D.  Sapkal

Member

Computer

9

Ms. C. P. Thottan

Member

Electrical

10

Mr. G. V. Tote

Member

Mechanical - DES

11

Ms. S. J. Koparde

Member

E & TC

12

Dr. R. S. Jagtap

Member

MBA

13

Mr. S. S. Dudhalkar

Student Member

E & TC

14

Mr. N. K. Ghodekar

Student Member

Computer

       

3. PERMANENT AFFILIATION

Sr. No.

Name of committee members

Designation

Department

1

Ms. A. J. Nimbalkar

Functional Head

E & TC

2

Ms. S. S. Shirawale

Member

Computer

3

Dr. V. W. Bhatkar

Member

Mechanical

4

Ms. P. S. Joshi

Member

IT

5

Ms. S. A. Upasani

Member

Electrical

6

Mr. S. L. Karche

Member

DES - Civil

7

Mr. P. P. Muley

Member

MBA

8

Mr. S. U. Aboti

Member

Office

9

Mr. M. U. Mujumdar

Member

Office

10

Ms. L. V. Bhamare

Member

Office

11

Ms. S. V. Gadewar

Member

Library

       

4. STAFF APPRAISAL

Sr. No.

Name of committee members

Designation

Department

1

Dr. Ms. A. S. Sawaikar

Functional Head

DES - Physics

2

Ms. P. S. Mehta

Member

Computer

3

Ms. H. N. Burande

Member

E & TC

4

Mr. A. M. Suryawanshi

Member

Electrical

5

Mr. S. S. Shinde

Member

IT

6

Mr. R. S. Yadav

Member

Mechanical

7

Ms. S. A. Mashalkar

Member

DES - Civil

8

Mr. P. P. Muley

Member

MBA

       

5. PUBLIC RELATION OFFICE (P.R.O.)

Sr. No.

Name of committee members

Designation

Department

1

Ms. S. S. Tavse

Functional Head

E & TC

2

Ms. M. V. Patil

Member

Mechanical

3

Ms. P. D. Deshmukh

Member

Computer

4

Mr. F. Mansuri

Member

DES - Maths

5

Ms. P. R. Kuche

Member

IT

6

Ms. B. B. Niture

Member

Electrical

7

Mr. P. P. Muley

Member

MBA

8

Mr. P. U. Pokale

Student Member

E & TC

9

Mr. I. N. Nagarkar

Student Member

Mechanical

       

6. MAINTENANCE, HOUSE KEEPING AND WRITE - OFF

Sr. No.

Name of committee members

Designation

Department

1

Mr. A. B. Gholap

Functional Head

Mechanical

2

Mr. A. B. Deshpande

Member

Mechanical

3

Ms. P. M. Mane

Member

Computer

4

Mr. S. S. Bhise

Member

Electrical

5

Mr. D. R. Patil

Member

IT

6

Mr. S. G. Kale

Member

Mechanical

7

Mr. V. B. Salve

Member

E & TC

8

Ms. L. S. Bhosale

Member

DES - Chemistry

9

Mr. V. G. Jadhav

Member

Boys Hostel

10

Ms. Priya Ubale

Member

Girls Hostel

       

7. HARDWARE & SOFTWARE MAINTENANCE

Sr. No.

Name of committee members

Designation

Department

1

Ms. S. D. Sapkal

Functional Head (Software)

Computer

2

Mr. P. R. More

Functional Head (Hardware)

Computer

3

Mr. A. K. Changedia

Member

Computer

4

Mr. S. V. Mane

Member

E & TC

5

Mr. V. M. Kulkarni

Member

IT

6

Mr. D. B. Chavan

Member

Mechanical

7

Mr. P. V. Dhakad

Member

Electrical

       

8. INTERNET TASK

Sr. No.

Name of committee members

Designation

Department

1

Mr. A. K. Changedia

Functional Head

Computer

2

Mr. G. R. Jadhav

Member

Electrical

3

Ms. A. B. Jadhav

Member

Computer - DES

4

Mr. D. B. Chavan

Member

Mechanical

5

Ms. N. B. Darekar

Member

E&TC

6

Mr. V. M. Kulkarni

Member

IT

7

Mr. P. R. More

Member

Computer

       

9. WEB DEVELOPMENT & UPDATION

Sr. No.

Name of committee members

Designation

Department

1

Ms. P. R. Kuche

Functional Head

IT

2

Mr. K. D. Khairnar

Member

Computer

3

Mr. S. L. Balagaon

Member

DES - Maths

4

Ms. R. M. Dalvi

Member

Computer

5

Mr. V. B. Deokamble

Member

E & TC

6

Mr. P. V. Dhakad

Member

Electrical

7

Mr. S. S. Shinde

Member

IT

8

Ms. M. P. Rode

Member

Mechanical

9

Dr. R. S. Jagtap

Member

MBA

10

Ms. S. V. Gadewar

Member

Library

11

Mr. N. A. Ahire

Member

Office

       

10. PURCHASE

Sr. No.

Name of committee members

Designation

Department

1

Ms. A. S. Bhatlawande

Functional Head

E & TC

2

Mr. A. B. Gholap

Member

Mechanical

3

Mr. R. B. Kamble

Member

DES - Civil

4

Mr. A. K. Changedia

Member

Computer

5

Mr. P. R. More

Member

Computer

6

Mr. V. A. Naikwadi

Member

Mechanical

7

Ms. B. K. Shinde

Member

Library

8

Mr. S. T. Bhalerao

Member

E & TC

9

Mr. P. B. Kamble

Member

IT

10

Mr. S. M. Harite

Member

Electrical

11

Ms. B. S. Sane

Member

Office

12

Mr. V. S. Jadhav

Member

Hostel

       

11. STOCK VERIFICATION

Sr. No.

Name of committee members

Designation

Department

1

Mr. P. K. Tamkhade

Functional Head

Mechanical

2

Mr. P. B. Kambale

Member

IT

3

Ms. I. S. Savant

Member

Computer

4

Mr. A. G. Dakre

Member

E & TC

5

Mr. R. U. Patil

Member

Mechanical

6

Mr. P. D. Bhambure

Member

Mechanical

7

Mr. S. M. Harite

Member

Electrical

8

Mr. P. V. Thite

Member

Electrical

9

Mr. V. B. Bawake

Member

DES - Maths

10

Ms. L. S. Bhosale

Member

DES - Chemistry

11

Ms. B. K. Shinde

Member

Library

12

Ms. B. S. Sane

Member

Office

       

12. GRIEVANCE REDRESSAL CELL

Sr. No.

Name of committee members

Designation

Department

1

Ms. P. S. Sawant

Chairperson

E & TC

2

Ms. S. N. Deshmukh

Member

E & TC

3

Ms. H. K. Khanuja

Member

Computer

4

Mr. A. D. Desale

Member

Mechanical

5

Mr. P. R. Choube

Member

Electrical

6

Ms. K. K. Deshmukh

Member

Office

7

Mr. R. P. Kundap

Member

E & TC

8

Ms. M. S. Gokhale

Student Member

E & TC

9

Ms. S. R. Bhutada

Student Member

Mechanical

13. INTERNAL COMPLAINTS COMMITTEE (ICC) / WOMEN'S GRIEVANCE CELL

Sr. No.

Name of committee members

Designation

Department

1

Ms. S. N. Deshmukh

Chairperson

E & TC

2

Mr. P. K. Tamkhade

Vice - Chairperson

Mechanical

3

Ms. S. N. Shekapure

Member

Computer

4

Ms. S. A. Upasani

Member

Electrical

5

Ms. H. N. Burande

Member

E & TC

6

Adv. Ms. Laxmi Paranjape

Member

Local Body

7

Ms. K. K. Deshmukh

Member

Office

8

Mr. A. R. Gadia

Student Member

Mechanical

9

Ms. D. S. Yerawar

Student Member

E & TC

10

Ms. S. A. More

Student Member

Computer

14. SC / ST COMMITTEE

Sr. No.

Name of committee members

Designation

Department

1

Mr. A. D. Desale

Chairman

Mechanical

2

Ms. S. D. Sapkal

Member

Computer

3

Ms. S. S. Shirawale

Member

Computer

4

Ms. P. R. Kuche

Member

IT

Marathwada Mitra Mandal's College of Engineering

Survey No. 18, Plot No. 5/3, Near Vandevi Temple, Karvenagar, Pune 411052.

Follow us on