Dean Students Affairs

Dean Students Affairs

Dr. Vikas R. Deulgaonkar - Dean Student Affairs

Associate Professor - Dept. of Mechanical Engineering

 

1. TRAINING & PLACEMENT CELL

Sr.No

Name of Committee member 

Designation

Department

01

Mr. P. P. Muley

Functional Head

MBA

02

Mr. K. D. Khairnar

Member

Computer

03

Ms. V. S. Rupnar

Member

Computer

04

Ms. R. R. Malekar

Member

E&TC

05

Mr. A. G. Dakre

Member

E&TC

 06

Mr. S. C. Jadhav

Member

Electrical

07

Ms. P. S. Joshi

Member

IT

08

Mr. S. N. Belsare

Member

Mechanical

09

Mr. R. P. Tadakhe

Member

Mechanical

10

Mr. V. A. Naikwadi

Member

Mechanical

11

Mr. S. S. Kaste

Member

Office2.

2. HOSTEL 

Sr.No

Name of Committee member 

Designation

Department

01

Ms. G. R. Chillarge

Functional Head

Computer 

02

Mr. P. B. Kamble

In-charge: Boys Hostel 

IT

03

Mr. R. R. Unecha

Member

Mechanical

04

Mr. T. A. Gujar

Member

Sports

05

Mr. N. A. Ahire

Member

Office 

06

Mr. R. M. Darange

Member

E&TC

07

Mr. A. S. Patil

Member

Mechanical 

08

Mr. G. R. Jadhav

Member

Electrical

09

Mr. V. G. Jadhav

Rector 

Boys Hostel

10

Mr. H. G. Kadam

Rector Boys Hostel

11

Mr. P. D. Shivane

Student Representative

Mechanical

12

Mr. R. P. Kulkarni

Student Representative

Electrical

13

Ms. P. G. Muchate

In-Charge: Girls Hostel

Computer

14

Ms. S. S. Tavse

Member

E & TC

15

Ms. S. A. Kakad

Member IT
16

Ms. A. M. Bhugul

Member Computer
17

Ms. M. V. Patil

Member Mechanical
18

Ms. S. A. Upasani

Member Electrical
19

Ms. Priya Ubale

Rector

Girls Hostel

20

Ms. U. G. Karpe

Rector

Girls Hostel

21

Ms. M. K. Dani

Student Member

Mechanical

22

Ms. Pranjali Patil

Student Member

IT

3. MESS & CANTEEN

Sr.No

Name of Committee member 

Designation

Department

01

Ms. S. A. Upasani

Functional Head

Electrical 

02

Ms. P. D. Deshmukh

Member

Computer

03

Mr. N. S. Dhavse

Member

IT

04

Mr. S. S. Raut

Member

Mechanical 

05

Ms. R. R. Malekar

Member

E&TC

06

Mr. M. R. Somvanshi

Member

Office

07

Mr. S. G. Kale

 Member

Mechanical

08

Ms. V. N. Patil

Member

DES - Chemistry

09

Mr. R. S. Shirbhate

Student Representative 

Electrical

10

Mr. Prathmesh Gaikwad

Student Representative 

Mechanical

11

Mr. K. A. Tupe

Student Representative 

Computer

12

Ms. K. V. Patil

Student Representative 

E&TC

13

Ms. Pranjal Patil

Student Representative IT

 

4.  SPORTS & GYM

Sr. No.

Name of committee members

Designation

Department

1

Mr. T. A. Gujar

Functional Head

Sports

2

Mr. K. D. Khairnar

Member

Computer

3

Mr. S. L. Karche

Member

DES - Civil

4

Mr. V. G. Pisal

Member

E & TC

5

Mr. P. V. Dhakad

Member

Electrical

6

Mr. P. S. Khade

Member

Mechanical

7

Mr. J. R. Chavan

Member

IT

8

Mr. S. S. Surve

Student Representative

Mechanical

9

Mr. S. M. Patil

Student Representative

E & TC

 

5. TECHNICAL EVENTS

Sr. No.

Name of committee members

Designation

Department

1

Ms. H. N. Burande

Functional Head

E & TC

2

Mr. R. P. Tadakhe

Member

Mechanical

3

Mr. M. V. Kawade

Member

Mechanical

4

Ms. R. M. Dalvi

Member

Computer

5

Ms. S. J. Koparde

Member

E & TC

6

Mr. A. M. Suryawanshi

Member

Electrical

7

Mr. S. S. Shinde

Member

IT

8

Mr. K. E. Patil

Student Representative

IT

9

Ms. K. S. Bapat

Student Representative

E & TC

 

6. ECA (Extra-Curricular Activities)

Sr. No.

Name of committee members

Designation

Department

1

Ms. A. D. Kulkarni

Functional Head

Computer

2

Ms. A. A. Shaikh

Member

Computer

3

Ms. V. N. Patil

Member

DES - Chemistry

4

Mr. S. S. Shinde

Member

IT

5

Dr. R. S. Jagtap

Member

MBA

6

Ms. D. N. Parkhi

Member

E & TC

7

Mr. P. D. Bhambure

Member

Mechanical

8

Mr. A. M. Suryawanshi

Member

Electrical

9

Mr. Karthik Shreeniketan

Student Representative

Computer

10

Mr. A. M. Ranade

Student Representative

IT

 

7. PUBLICATION: - MAGAZINE, BROCHURE AND NEWSLETTER

Sr. No.

Name of committee members

Designation

Department

1

Mr. B. B. Bhure

Functional Head

Electrical

2

Mr. A. M. Suryawanshi

Member

Electrical

3

Ms. S. N. Shekapure

Member

Computer

4

Ms. I. S. Sawant

Member

Computer

5

Ms. A. D. Kulkarni

Member

Computer

6

Ms. S. S. Tavse

Member

E & TC

7

Ms. P. P. Karale

Member

DES - Maths

8

Mr. N. S. Dhavse

Member

IT

9

Ms. M. P. Rode

Member

Mechanical

10

Dr. R. S. Jagtap

Member

MBA

11

Ms. S. V. Gadewar

Member

Library

12

Ms. S. U. Hurusnale

Member

Library

13

Mr. J. A. Khot

Student Representative

MBA

14

Ms. R. M. Yeole

Student Representative

E & TC

15

Mr. Pawan Kshirsagar

Student Representative

Electrical

 

8. STUDENT WELFARE & DISCIPLINE

Sr. No.

Name of committee members

Designation

Department

1

Mr. S. L. Karche

Functional Head

DES - Civil

2

Mr. A. M. Suryawanshi

Member

Electrical

3

Ms. S. P. Mone

Member

Computer

4

Ms. S. S. Joshi

Member

E & TC

5

Ms. P. R. Kuche

Member

IT

6

Mr. P. S. Khade

Member

Mechanical

7

Ms. S. S. Dalvi

Member

Office

8

Mr. Bachhav Tushar

Student Representative

Mechanical

9

Mr. Joshi Pradnya

Student Representative

Electrical

10

Mr. Jyoti Ramoshi

Student Representative

Electrical

11

Mr. Pratik Kanade

Student Representative

E & TC

9. ANTIRAGGING COMMITTEE

Sr. No.

Name of committee members

Designation

Department

1

Dr. S. M. Deshpande

Head of Institution

Education

2

Mr. T. A. Gujar

Sports Representative

Education

3

Mr. S. S. Shinde

Faculty Representative

Education

4

Dr.  R. J. Yadav

Faculty Representative

Education

5

Dr.  S. V. Kolhatkar

Civil Representative

Medical Practitioner

6

Mr. A. V. Kadam

PSI, Karvenagar

Police Administration

7

Mr. Prakash Khandekar (P.I)

Police Representative

Police Administration

8

Mr. Santosh Shenai

Local media Representative

Journalism

9

Mr. Mahesh Thakur

NGO Professor

Professor

10

Mr. V. B. Deokamble

Faculty Representative

Education

11

Mr. L. P. Jadhav

Non-Teaching Representative

Education

12

Ms. S. A. Dhole

Parent Representative

Service

13

Mr. Shubham Jadhav

Fresher Student Representative

Education

14

Mr. Aniket Anbule

Senior Student  Representative

Education

 

10. ANTIRAGGING SQUAD

Sr. No.

Name of committee members

Designation

Department

1

Dr. M.R Tarambale

Functional Head

Electrical

2

Dr. P. S. Purandare

Member

HOD, Mechanical

3

Ms. H. K. Khanuja

Member

HOD, Computer

4

Ms. G. R. Chillarge

Member

Computer

5

Dr. V. S. Bidve

Member

HOD, IT

6

Mr. P. B. Kamble

Member

IT

7

Ms. S. S. Joshi

Member

E & TC

8

Mr. V. G. Jadhav

Member

Boys Hostel Rector

9

Mr. S. U. Aboti

Member

Office Superintendent

10

Ms. K. K. Deshmukh

Member

Office

11

Mr. N. A. Ahire

Member

Office

12

Ms. Priya Kulkarni

Member

Girls Hostel Rector

13

Ms. U. G. Karpe

Member

Girls Hostel Rector

14

Mr. P. P. Khodke

Student Representative

Electrical

15

Mr. Akshay Gaikey

Student Representative

Mechanical

16

Ms. Priyanka Hiras

Student Representative

E & TC

 

11. ALUMNI

Sr. No.

Name of committee members

Designation

Department

1

Ms. J. A. Wagh

Functional Head

Computer

2

Ms. P. S. Mehta

Member

Computer

3

Ms. M. R. Pangaonkar

Member

E & TC

4

Mr. R. S. Yadav

Member

Mechanical

5

Ms. S. A. Kakad

Member

IT

6

Mr. S. C. Jadhav

Member

Electrical

7

Mr. P. P. Muley

Member

MBA

8

Ms. J. S. Patil

Member

DES - Physics

9

Ms. M. M. Inamdar

Member

Office

10

Ms. P. S. Patil

Member

Office

11

Mr. A. H. Metekar

Student Representative

Computer

12

Mr. Atharva Borkar

Student Representative

Mechanical

 

12. NSS & NCC

Sr. No.

Name of committee members

Designation

Department

1

Mr. A. D. Desale

Functional Head

Mechanical

2

Mr. R. B. Kamble

Member

DES - Civil

3

Mr. S. S. Raut

Member

Mechanical

4

Mr. V. B. Salve

Member

E & TC

5

Ms. S. J. Koparde

Member

E & TC

6

Ms. V. S. Rupnar

Member

Computer

7

Mr. K. D. Khairnar

Member

Computer

8

Mr. G. R. Jadhav

Member

Electrical

9

Mr. P. B. Kamble

Member

IT

10

Mr. L. P. Jadhav

Member

Mechanical

11

Mr. Tushar Bachav

Student Member (NSS)

Mechanical

12

Mr. Krunal Patil

Student Member (NSS)

IT

13

Ms. Sampada Jagdale

Student Member (NCC)

E & TC

Marathwada Mitra Mandal's College of Engineering

Survey No. 18, Plot No. 5/3, Near Vandevi Temple, Karvenagar, Pune 411052.

Follow us on